Pirkt biļeti
RĪGA | SV. JĀŅA BAZNĪCA 09. Jūnijs

UĢA PRAULIŅA 60. GADU JUBILEJAS KONCERTS | RĪGAS FESTIVĀLS

Uģim Prauliņam ir sava mūzikas valoda. Ne katram tāda ir – sava. Tajā spēcīgi atbalsojas kā tautas mūzikas, tā arī rokmūzikas ietekmes, savdabīgi satiekas pagānisms un kristietība, atklājas gan viduslaiku bruņnieciskums, gan baroka vieglums un romantismam piemītoša jūsma...

“Mūzika un mīlestība izskaidro visu. Tā visu laiku jāmeklē un jāspodrina, jo neviena patiesība nav pastāvīga... Tas, kas saviļņo, arī paliek. Tieši pēc šādas mūzikas es tiecos,”

atzīst savulaik Grammy balvai nominētais komponists, kurš 17. jūnijā svinēs savu 60. jubileju. “Rīgas festivāla” ietvaros svinības ieskandina gan Uģa Prauliņa jaundarbs – Fantāzija Nr. 2 ērģelēm, kas veltīta iejūtīgajai ērģelniecei Kristīnei Adamaitei, gan apjomīgā Lieldienu oratorija Te Deum Laudamus. Gluži tāpat kā tās pirmatskaņojumā 2001. gadā, arī šoreiz pie diriģenta pults stājas Mārtiņš Klišāns un atskaņotāju rindās ir Rīgas Doma zēnu koris, un šajā koncertā viņiem pievienojas gan Sinfonietta Rīga, gan dzidrais soprāns Inga Šļubovska-Kancēviča.

 

Mūziķi:   

Inga Šļubovska Kancēviča, soprāns
Kalvis Kalniņš, basbaritons
Kristīne Adamaite, ērģeles
Rīgas Doma zēnu koris
Sinfonietta Rīga
Diriģents Mārtiņš Klišāns 

 

Programmā:   

Uģis Prauliņš: Te Deum Laudamus
Fantāzija Nr. 2 ērģelēm (pirmatskaņojums)

Pirkt biļeti
W. A. Mozart - Symphony No. 41 "Jupiter"
F. Mendellsohn - Symphony No. 3
Linda Leimane - Guesstimations
R. Strauss - Oboe Concerto
Mēs skanam