Pirkt biļeti
RĪGA | Lielā ģilde 18. Septembris

SINFONIETTA RĪGA 16. SEZONAS ATKLĀŠANAS KONCERTS

Ar Pirmo klavierkoncertu, kas toreiz jauneklīgā Ludviga van Bēthovena mūžā kļuva par komponista/pianista Vīnes vizītkarti, Rīgā beidzot sagaidām vienu no spilgtākajiem savas paaudzes pianistiem – Taškentā dzimušo un Amerikā skoloto mūziķi ar Ņujorkas Kārnegija zāles solokoncertu pieredzi – Behzodu Abduraimovu. Mūzikas kritiķi visā pasaulē apbrīno ne vien viņa galvu reibinošo virtuozitāti un spēles aizrautību, bet arī izteiksmīgo tēlainību, caur kuru klavierspēlē, šķiet, tiek sublimēta paša pianista būtība.

Virtuozajam jauneklim no Bonnas paša komponētais Pirmais klavierkoncerts plaši atvēris durvis Vīnes augstmaņu salonos, jo koncerta dzīvespriecīgā līksmā gaisotne atmiņā atsauc galantā rokoko laikmeta izsmalcināto dzīvi. Bet mazliet ārpus Vīnes, Eizenštates vīnkalnu nogāzēs, savu 28. simfoniju radījis Jozefs Haidns, kura jaunības pulsā jaušams arī romantisks splīns.

Līdzās klasikai, dziļi individuālu redzējumu nākotnes veidolam, šajā mainīgajā laikmetā klejojot pāri vecās un jaunās pasaules robežstāvokļiem, būs iespēja baudīt latviešu komponistes Agnetas Krilovas jaunajā  Otrajā simfonijā “Uz jauno pasauli”, kas šajā vakarā piedzīvos pirmatskaņojumu!

 

Piedalās:

Behzods Abduraimovs, klavieres

*Jevgeņija Sudbina slimības dēļ, Sinfonietta Rīga 16. koncertsezonas atklāšanas koncertā uzstājas Behzods Abduraimovs.

Sinfonietta Rīga

Diriģents Normunds Šnē

 

Programmā:

Ludvigs van Bēthovens Pirmais Koncerts klavierēm un orķestrim Domažorā op. 15

Jozefs Haidns Simfonija Lamažorā Hob.I:28

Agneta Krilova Otrā simfonija kamerorķestrim “Uz jauno pasauli”(pirmatskaņojums)

 

Foto: ©Nissor Abdourazakov

Pirkt biļeti
W. A. Mozart - Symphony No. 41 "Jupiter"
F. Mendellsohn - Symphony No. 3
Linda Leimane - Guesstimations
R. Strauss - Oboe Concerto
Mēs skanam