Sinfonietta Rīga maijā izdos jaunu CD

Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga 10. jubilejas sezonā saviem klausītājiem dāvā ierakstu, kurā iemūžināts viens no skaistākajiem baroka mūzikas šedevriem - Antonio Vivaldi vijolkoncertu cikls “Gadalaiki”. Ieraksts tapis 2015. gada jūlijā Rīgas Reformātu baznīcā sadarbībā ar pasaules slavu guvušo latviešu vijolnieci Vinetu Sareiku.

Nu jau leģendām apvītais vijolkoncertu cikls, kura motīvus ikdienā varam sastapt sākot no mobilo telefonu signāliem, TV laika ziņu muzikālajiem noformējumiem līdz promenentu un starptautiski atzītu orķestru studiju un koncertierakstiem nebeidz pārsteigt un atklāt kādu jaunu, līdz šim nezināmu skaņdarba rakstura vai muzikālā zemteksta šķautni. “Gadalaiku” koncerti ir agrīns programmatiskās mūzikas paraugs, kurā komponists attēlojis dažādas dabas un sadzīves ainas, ar patiku ierakstīdams tās partitūrā. Mazāk zināmi ir paša Vivaldi rokas sarakstītie soneti, kas pieskaņoti muzikālajam izklāstam un ar kuru atdzejojumiem varēs iepazīties diska bukletā. Savukārt par šī ieraksta tapšanas motivāciju Sinfonietta Rīga mākslinieciskais vadītājs un ieraksta producents Normunds Šnē saka:

Uzskatu, ka ir nepieciešams ierakstīt to repertuāru, kas orķestrim svarīgs un kas ir patiesi izdevies. Sinfonietta Rīga mūziķiem un solistei ir daudz jaunu ideju par Vivaldi „Gadalaikiem”, kurās ar prieku dalīsimies ar klausītājiem. Kopā ar Vinetu esam izpildījuši šo skaņdarbu jau vairākas reizes, arī atskaņojām to ārzemēs, un vienmēr bija sajūta, ka ir vērts to iemūžināt ierakstā kā daudzveidīgu muzikālu ideju savienojumu un sintēzi”. 

Svarīgi atzīmēt, ka Vineta Sareika par “Gadalaiku” interpretāciju 2010. gadā ieguvusi Latvijas Lielo mūzikas balvu. 

W. A. Mozart - Symphony No. 41 "Jupiter"
F. Mendellsohn - Symphony No. 3
Linda Leimane - Guesstimations
R. Strauss - Oboe Concerto
Mēs skanam