Sinfonietta Rīga noslēdz sadarbību ar zviedru rezidenču programmas komponisti Lei Fengu Johansoni

Turpinot īstenot konsekventu jaunās mūzikas atbalstu, Sinfonietta Rīga šoruden savā paspārnē uzņēma rezidenču programmas komponisti no Zviedrijas Lei Fengu Johansoni. Turpat divu mēnešu laikā mūsu zviedru kolēģe un domubiedre, uzturoties gan Rīgā, gan Kuldīgā, strādāja pie jauna skaņdarba kamerorķestrim, kura pirmās skices tika izmēģinātas divos mēģinājumos Spīķeru koncertzālē, diriģenta Artūra Gaiļa vadībā.

11. novembrī notikušajā mēģinājumā orķestra vadība tā mākslinieciskā vadītāja Normunda Šnē vadībā māksliniecei pateicās par divu radošu un eksperimentiem pilnu mēnešu kopdarbu un izteica cerību jau visdrīzākajā laikā jaundarbu skatīt gala redakcijā un iekļaut orķestra koncertprogrammās.

 

Pianiste un komponiste Lei Fenga Johansone (1971, Lei Feng Johansson) dzimusi Džendžou (Zhengzhou), Ķīnā. Kompozīciju apguvusi Pekinas Centrālajā konservatorijā, bet 1999. gadā turpinājusi studijas Zviedrijā, Gēteborgas Mūzikas un drāmas akadēmijā.

Sadarbojusies ar Taivānas Simfonisko orķestri, Zviedrijas Nacionālo simfonisko orķestri, zviedru stīgu grupu Musica Vitae, Gēteborgas pūtēju orķestri un zviedru laikmetīgās mūzikas ansambli Ars Nova.

Lei Fenga ieguvusi vairākas balvas un radošās stipendijas (Guido Vecchio Minnesfond, Frimurarlogen, Helge Ax:son Johnson, FST un STIM) , ir Zviedrijas Komponistu savienības un Zviedrijas Sieviešu komponistu apvienības biedre. Kopš 1988. gada Lei Fenga ir radījusi vairāk kā 40 dažādu žanru muzikālos sacerējumus - sākot no skaņdarbiem solo instrumentiem, līdz simfoniskiem opusiem un operām, bet viņas mūziku atskaņo daudzviet Eiropā un Āzijas valstīs.

Kopš 2012. gada Lei Fenga Johansone organizē Gēteborgas jaunās mūzikas festivālu.

Foto: © Kaspars Balamovskis (Latvijas Koncerti)

W. A. Mozart - Symphony No. 41 "Jupiter"
F. Mendellsohn - Symphony No. 3
Linda Leimane - Guesstimations
R. Strauss - Oboe Concerto
Mēs skanam