Sinfonietta rīga stīgu kvartets

Kvartets

Kopš izveidošanās 2007. gadā kvarteta sastāvs ir piedzīvojis izmaiņas. Ansamblī ilgāku laiku muzicējuši vijolnieki Aleksejs Bahirs un Marta Jagmane, kā arī altiste Liene Kļava. Atsevišķos projektos piedalījušies altisti Ineta Abakuka, Pēteris Trasuns un Zane Kalniņa, kā arī čelliste Ieva Puriņa.

 

Šobrīd kvartetā muzicē:

KRISTIĀNA ŠĪRANTE I vijole

AGNESE KANNIŅA-LIEPIŅA II vijole

ARTŪRS GAILIS alts

KĀRLIS KLOTIŅŠ čells

 

REPERTUĀRS

Lai arī Sinfoniettas kvartets savā repertuārā ietver skaņdarbus no praktiski visiem mūzikas vēstures periodiem, kad vien stīgu kvartetam rakstīja un iesaistās projektos, kuri pārkāpj akadēmiskās mūzikas slieksni, visērtāk ansamblis jūtas mūsdienu mūzikā. Nozīmīga vieta kvarteta repertuārā ir latviešu mūsdienu komponistu darbiem. Ansamblim savus skaņdarbus veltījuši Andris Dzenītis, Maija Einfelde, Romualds Kalsons, Selga Mence, Anita Mieze un Rihards Zaļupe. Atskaņoti arī Pētera Vaska un Mārtiņa Viļuma kvarteti.

Kvarteta repertuārā ietilpst arī Džona Adamsa, Antonina Dvoržaka, Eduarda Grīga, Jozefa Haidna, Metjū Hindsona, Leoša Janačeka, Džordža Krama, Ģērģa Ligeti, Volfganga Amadeja Mocarta, Arvo Pērta, Stīva Reiha un daudzu citu komponistu darbi.

SADARBĪBA

Kvartets sadarbojies arī ar citiem Latvijas mūziķiem, atskaņojot Kristiana Lindberga Trombona kvintetu ar Artūru Bērziņu, Magnusa Lindberga Klarnetes kvintetu ar Gunti Kuzmu, Stīvena Makeja Elektriskās ģitāras kvintetu ar Artūru Gaili, kā arī Mocarta Klarnetes kvintetu un Artūra Grīnupa kvintetu ar Intu Dālderi. Kvartets vairākkārt sadarbojies arī ar kontrtenoru Sergeju Jēgeru, sitaminstrumentālistu Ivo Krūskopu, klarnetistu Gunti Kuzmu un kontrabasistu Jāni Stafecki. Izpildot skaņdarbus, kuros paredzēta elektroniska skaņas apstrāde, kvartets sadarbojas ar sava kamerorķestra māksliniecisko vadītāju Normundu Šnē.

KONCERTI

  • 2012. gada jūlijā kvartetam paredzēts koncerts Portugālē ar Baltijas valstu komponistu programmu.

  • 2012. gada martā kvartets koncertprogrammas Stīgojumi četriem ietvaros pirmatskaņoja Andra Dzenīša, Romualda Kalsona un Selgas Mences kvarteta jaundarbus.

  • 2011. gada novembrī kvartets uzstājās kopā ar grupu Silvesteri Orkesteri radio Klasika tiešraidē.

  • kopš 2011. gada vasaras klausītāju atsaucību daudzviet Latvijā turpina izraisīt koncertprogramma Karstie nakts ritmi, kas kopā ar sitaminstrumentālistu Ivo Krūskopu veidota latino un džeza stilā.

  • 2011. gada oktobrī kvartets festivālā Zemlika (Liepājas rajona Durbē) kopā ar kanādiešu ģitāristu Eidenu Beikeru (Aidan Baker) un grupu The Burning Kulba atskaņoja viņa kompozīciju Liminoid Life Forms, kas veidota brīvā cross-over stilā.

  • 2011. gada martā kvartets uzstājās Igaunijas filharmonijas zālē Tallinā ar koncertprogrammu Kaimiņi (Naabrid), pirmatskaņojot Andra Dzenīša kvartetu Trataka. Point Noir un igauņu komponista Jüri Reinvere jaundarbu.

  • 2009. gada jūnijā Sinfoniettas kvartets ar Adamsa, Krama un Reiha programmu uzstājās festivālā Brücken in die Gegenwart Neiburgā pie Mircas (Austrijā), sadarbojoties ar Normundu Šnē pie skaņu režijas pults.

  • 2008. gada 19. novembrī mūziķi sniedza Latvijas Proklamēšanas 90. gadadienai veltītu koncertu Karaliskajā pilī Varšavā, atskaņojot Pētera Vaska Trešo kvartetu un Mocarta Kvintetu ar klarnetistu Gunti Kuzmu.

Sinfonietta Rīga stīgu kvartets ticis nominēts Latvijas Lielajai mūzikas balvai 2007 kategorijā Gada debija.

Kvartets uzstājas ne tikai Rīgā, bet arī daudzās citās Latvijas vietās – Alsungā, Aucē, Daugavpilī, abās Durbēs, Ēdolē, Jelgavā, Liepājā, Mežotnē, Naukšēnos, Rundālē, Saulkrastos, Ventspilī un citur.

 

W. A. Mozart - Symphony No. 41 "Jupiter"
F. Mendellsohn - Symphony No. 3
Linda Leimane - Guesstimations
R. Strauss - Oboe Concerto
Mēs skanam