Sinfonietta rīga baroka ansamblis

Valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga mūziķi ir daudzveidīgi – ikdienā liekot spēcīgu uzsvaru uz laikmetīgās mūzikas interpretēšanu, viņi vienlīdz labi jūtas gan klasicisma, gan romantisma repertuārā un nelielā draugu lokā regulāri pievēršas arī barokam.

Sinfonietta Rīga baroka ansambļa pamatsastāvā spēlē orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Normunds Šnē, kurš ir arī teicams obojists un viens no pirmajiem Latvijā, kas 90. gadu sākumā pievērsās vēsturiskā atskaņojuma pētīšanai.

Pie klavesīna darbojas gan izcilā un erudītā arī ārzemēs pieprasītā latviešu klavesīniste Ieva Saliete, gan igaunis Reinuts Teps – virtuozs un pieredzējis continuo mūziķis, Kremerata Baltica pastāvīgais taustiņinstrumentālists, kurš ne reizi vien veiksmīgi sadarbojies ar Latvijas baroka interesentiem.

Ansamblī darbojas arī viens no Latvijas labākajiem fagotistiem - LNSO un Sinfonietta Rīga fagotu grupas koncertmeistars Jānis Semjonovs, savukārt stīgu instrumentus pārstāv baroka vijolspēles maģistre, Sinfonietta Rīga otro vijoļu grupas koncertmeistare un orķestra Collegium Musicum Rīga koncertmeistare Agnese Kanniņa-Liepiņa, un Sinfonietta Rīga galvenais kontrabasists un Rēzeknes koncertzāles Gors kamerorķestra vadītājs Jānis Stafeckis.

 

Sinfonietta Rīga baroka ansamblis aktīvi darbojas kopš 2006. gada un ir realizējis šādas programmas:

  •  "Zelenka un Vivaldi" (J.D.Zelenka, A.Vivaldi)

  •  "Zelta Baroka virsotnes" (F.Kuperēns, G.F.Tēlemanis, A.Vivaldi)

  •  "Franču baroka meistardarbi" (Ž.Buamortjē, F.Kuperēns)

  •  "Zelta laikmeta baroka šedevri" (Fransuā Kuperēns, Domeniko Gabrielli, Frančesko Marija Veračīni, Antonio Vivaldi, Jans Dismass Zelenka)

  •  "XVIII gs. Hamburgas galma mūzika"

  •  "Hendeļa dzīru mūzika" (G.F.Hendelis)

  • "Luija XIV galma mūzika".

Vairāk informācijas: Jānis Semjonovs, 26576207
W. A. Mozart - Symphony No. 41 "Jupiter"
F. Mendellsohn - Symphony No. 3
Linda Leimane - Guesstimations
R. Strauss - Oboe Concerto
Mēs skanam