Diena kā vesels mūžs. Sinfonietta Rīga Karaliskajā Concertgebouw zālē.

Amsterdamā, 2022. gada 27. novembrī

 

Grūti šādās reizēs izvairīties no vairāk vai mazāk pārsātināts patētikas. Grūti, jo kurš gan karavīrs nevēlas kļūt par ģenerāli, un kurš orķestris nevēlas kāpt uz Amsterdamas Karaliskās Concertgebouw zāles skatuves. Sauksim šo dienu par mūsu radošās dzīves atskaites punktu un ar domām par šo dienu turpināsim kalpot mūzikai! Un tomēr, ir kas tāds, kas šodien īpaši saviļņoja - ne ar ko nesalīdzināmā, brīvdomīgās un zinošās holandiešu publikas patiesi siltā uzņemšana. Bet par šo dienu vislielākā pateicība mūsu šīsnedēļas dvēseļu, gribasspēka un talantu ganam - izcilajam obojistam un diriģentam Alexei Ogrintchouk!

 

 

Latvijas Televīzijas Kultūras raidījumu redakcijas veidotais sižets par orķestra koncertbraucienu. Žurnāliste Anete Ašmane-Vilsone, operators Lauris Dundurs.

 

 

RADIO https://ej.uz/amsterdamasreportāža

 

Ar iespaidiem par Amsterdamas Karaliskajā Concertgebouw zālē izskanējušo Sinfonietta Rīga un diriģenta un obojista Alekseja Ogrinčuka koncertprogrammu dalās Latvijas Radio 3 direktore Gunda Vaivode. Viņa, līdz ar vairākiem citiem latviešiem, mērojusi tālo ceļu, lai kopā ar mums dalītu klātbūtnes prieku un - jā - arī satraukumu, kurš nemazinājās līdz pat Haidna 104. simfonijas fināla akordiem, kad holandiešu publika beidzot cēlās kājās un ar ilgstošiem aplausiem sveica rīdzinieku debiju izcilajā koncertnamā. Notikuma norises vietā Gunda Vaivode par iespaidiem paguva izvaicāt arī vairākus klātesošos orķestra draugus un, protams, pašus mūziķus. Arī Alekseju Ogrinčuku, kurš par realizēto kopdarbu ar Sinfonietta Rīga pauž dziļu gandarījumu.

 

  • News photo
  • News photo
  • News photo

Dalies