Atgriezties
Diriģents
Pirmās vijoles
Otrās vijoles
Alti
Čelli
Kontrabasi
Flautas
Obojas
Klarnetes
Fagoti
Mežragi
Trompetes
Sitaminstrumenti

Liene Neija-Kalniņa

Pirmā vijole

Liene Neija-Kalniņa vijoles spēli apguvusi Jūrmalas Mūzikas vidusskolā pie Dzidras Pelēķes un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā Jāņa Bulava klasē. Papildinājusies meistarklasēs pie Jaira Klesa, Detlefa Hāna, Ronalda Masina, Rasmas Lielmanes un citiem, kā arī guvusi panākumus valsts un starptautiska mēroga konkursos.

            Savas orķestra gaitas Liene aizsākusi jau 13 gadu vecumā Vidzemes kamerorķestrī. Studiju laikā pieredzi guva Gustava Mālera Jauniešu orķestrī, Rīgas kamermūziķos un Festivāla orķestrī, Latvijas kamerorķestrī un citur. Vēlāk muzicējusi arī Nordic Symphony Orchestra, Latvijas Nacionālās Operas un Baleta orķestrī, Liepājas Simfoniskajā orķestrī, Kremerata Baltica un citu kolektīvu sastāvos. Kopš 2004.gada ir Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra 1.vijoļu grupas mūziķe. Kamerorķestra Sinfonietta Riga sastāvā kopš 2017. gada.

            Liene labprāt atskaņo kamermūziku dažādos sastāvos, koncertējot gan Latvijā, gan ārvalstīs. Kopš 2009. gada nodarbojas arī ar pedagoģiju - māca vijoles spēli Jūrmalas Mūzikas vidusskolā.

            Brīvajā laikā lasa un aiziet uz kādu teātra izrādi, bet, tikko atrodas pāris brīvdienu pēc kārtas, ar ģimeni dodas uz laukiem “uzlādēt baterijas”.

Single musicians photo

Dalies